energy2000.eu

Robert 04.03.2021

(Gdynia)

Polecane: seksuologpsychiatra.pl

Firma Gdynia jest producentem samochodów osobowych i ciężarowych, w tym osobowych i dostawczych, autobusów i samochodów dostawczych. Siedziba firmy znajduje się w Śliwicach i posiada zakłady produkcyjne w Krakowie, Wejherowie i Tczewie.

Firma działa na rynku od 1948 roku.

Gdynia została założona przez Józefa Stalina we współpracy z Albertem Einsteinem. Jedynym założycielem był Otto Pieczhewski.

Historia firmy sięga wczesnych lat pięćdziesiątych XX wieku i do 2002 roku zajmowała się wyłącznie produkcją samochodów osobowych. W 2009 roku Gdynia otrzymała kontrakt na polską sieć lekkich kolei.

Firma otrzymała kontrakt na dostawę samochodów osobowych na zlecenie Ministerstwa Transportu, fundusz został opłacony zgodnie z dokumentem przetargowym.

Działalność firmy w sektorze motoryzacyjnym znacznie się rozwinęła od 1948 roku. Od tego czasu firma od wielu lat znana jest głównie z produkcji samochodów kempingowych oraz używanych samochodów osobowych i dostawczych.

Gdynia zatrudnia około 270 osób. Łączna powierzchnia analizowanego obszaru wynosi 468,3 km². Inwestycje spółki w 2009 roku wyniosły 431,6 mln PLL LOT. Z raportu wynika również, że w 2009 roku zarząd wybrał Roberta Kocha wraz z Ernstem Kalischerem i Christianem Restrepo do prowadzenia marki. Całkowita wartość inwestycji to prawie 1,6 miliarda euro.

Polecane: SAIO Vero

Polecane: Wejdź w to głębiej

Tagi: firmy, osobowych, dostawczych, firma, samochodów, gdynia, gdynia kod pocztowy, gdynia atrakcje, gdynia mapa, gdynia pogoda, gdynia mieszkania na sprzedaż, gdynia orłowo, gdynia kamera, gdynianka,